materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?

spot_img

W niedzielę, pierwszego kwietnia o godz. 16.00 Kino Amok zaprasza na film “Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?”. Gośćmi spotkania będą Krzysztof Kowalewski, aktor, odtwórca głównej roli w prezentowanym filmie oraz Michał Ogórek, satyryk.

 

Komedia obyczajowa, w reżyserii Stanisława Barei ukazująca absurdy życia polskiej rzeczywistości lat 70.

Dyrektor podupadającego przedsiębiorstwa dowiaduje się, że dziewczyna, którą poznał podczas delegacji w Paryżu, jest z nim w ciąży. Postanawia więc rozwieść się z żoną i poślubić córkę dygnitarza partyjnego, co pozwoliłoby mu utrzymać stanowisko.

Arcydzieła polskiego kina, filmy naszych największych mistrzów, dzięki nowoczesnym technikom cyfrowym odzyskują swój pierwotny blask i wdzięk, dawno zatracony na taśmie filmowej poddanej mechanicznym uszkodzeniom i bezlitosnemu upływowi czasu. Ważne i cenne, że nad żmudnym procesem rekonstrukcji nadzór artystyczny sprawują twórcy.

Cyfryzacja filmów to jedyna szansa na ocalenie w najlepszej i niezmiennej już formie dorobku polskiej kinematografii. To także szansa na drugie życie arcydzieł w szalonym świecie współczesnych technologii.

 

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły