spot_img

Co to było za widowisko! Zmrok, muzyka i spektakl świetlny!

spot_img

520 zawodników i zawodniczek z 51 klubów sportowych z całej Polski rywalizowało w 7. edycji Pucharu Sprintu Gliwice Night&Lights Swim – wyjątkowym sportowym widowisku, łączącym zawody pływackie z muzyczno-świetlnym spektaklem. Sceną – jak co roku – był gliwicki „Olimpijczyk”,  którego trybuny wypełniła rozemocjonowana publiczność.

W sobotę, 11 listopada, setki pływaków i pływaczek z całej Polski przybyło na krytą pływalnię „Olimpijczyk” w Gliwicach, by od samego rana walczyć o miejsce w spektakularnym finale Pucharu Sprintu Gliwice Night&Lights Swim i sprawdzić swoje sportowe możliwości w nietypowych okolicznościach – po zmroku, w rytm muzyki i pośród kolorowych świateł. 

Zawodnicy, niesieni dopingiem zgromadzonej na trybunach publiczności, rywalizowali na dystansach 50 m i 100 m w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. 

– Szczególne podziękowania należą się kibicom, którzy tak licznie przybyli, by dopingować zawodników. Dzięki tak ogromnemu zainteresowaniu imprezą wiemy, że to co robimy ma sens. Emocje i wspomnienia tegorocznej edycji zawodów umilą nam oczekiwanie na kolejną. Bardzo liczymy na to, że w listopadzie 2024 roku spotkamy się na „Olimpijczyku” w równie licznym składzie – mówi Mirosław Witkowski, prezes Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice, organizującego zawody we współpracy z Miastem Gliwice i Miejskim Zarządem Usług Komunalnych.

Zdjęcia z tegorocznej edycji Pucharu Sprintu Gliwice Night&Lights Swim można zobaczyć na stronie wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/gliwiceNIGHTswim.

Mażoretki tworzące tunel dla zawodników
Zawodnicy na podium
Basen
Pływak stojący w ciemności nad basenem
Pływak w basenie
Zawodniczki na podium
Basen "Olimpijczyk" oświetlony niebieskim światłem

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły