materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Dlaczego warto korzystać z porównywarek ubezpieczeń online?

spot_img

Ubezpieczenie samochodu jest priorytetową kwestią dla wszystkich posiadaczy aut. Często jednak gubimy się wśród wielu ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Na szczęście, dostępne są porównywarki ubezpieczeń online, które w prosty sposób wskażą, które ubezpieczenie OC najbardziej będzie opłacało się dla naszego portfela. W dalszej części artykułu przybliżymy zagadnienie porównywarek ubezpieczeń i pokażemy, dlaczego warto z nich korzystać.

  • Ubezpieczenie OC – czym jest?
  • Ubezpieczenie samochodu – porównywarki ubezpieczeń online
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – jak działają porównywarki?
  • Ubezpieczenie auta – dlaczego warto korzystać z porównywarek ubezpieczeń online?

Ubezpieczenie OC – czym jest?

Dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, ubezpieczenie OC jest jednym z ubezpieczeń obowiązkowych. Dzięki ubezpieczeniu OC samochodu kierowca w przypadku wyrządzenia szkód innym, jest zwolniony z wszelkich kosztów. Względem umowy ubezpieczenia, koszta w tym przypadku pokrywa ubezpieczyciel. Osoby, które zostały ofiarami osoby bez wykupionego OC, mogą ubiegać się o zwrot kosztów w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, który także zobligowany będzie do ukarania sprawcy.

Ubezpieczenie samochodu – porównywarki ubezpieczeń online

Wybierając odpowiednią ofertę ubezpieczyciela, spotkamy się z wieloma różnymi propozycjami. Wszystkie te będą różnić się nie tylko ceną, ale także i tym, co dany ubezpieczyciel w danym segmencie finansowym oferuje. Możliwe jest więc wykupienie nie tylko OC, lecz także i ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie AC, ubezpieczenie szyb oraz inne warianty. W natłoku możliwości łatwo przeoczyć jednak odpowiednią ofertę.

Rozwiązaniem są więc porównywarki ubezpieczeń online, które wskażą, jaka oferta jest aktualnie najbardziej opłacalna pod względem ekonomicznym. Innym wariantem są różnego rodzaju rankingi, które również śledzą opłacalność ofert. Jeden z takich rankingów można znaleźć na stronie https://www.wowpolisa.pl/ranking-ubezpieczen-komunikacyjnych/0.html.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – jak działają porównywarki?

Korzystanie z takich rozwiązań jak porównywarka ubezpieczeń online czy kalkulator OC jest zazwyczaj w pełni darmowe. Pierwszym krokiem najczęściej jest wypełnienie stosownego formularzu. Należy w nim zawrzeć szereg informacji, takich jak pełną charakterystykę ubezpieczanego auta, wszystkie kluczowe informacje dotyczące właściciela oraz dotychczasową historię ubezpieczenia.

Na podstawie tych informacji, porównywarka wylicza składkę wedle algorytmów towarzystw ubezpieczeniowych. To właśnie na tej podstawie tworzony jest ranking, z którego można wybrać pasującą nam ofertę.

Ubezpieczenie auta – dlaczego warto korzystać z porównywarek ubezpieczeń online?

Ubezpieczenie pojazd, zarówno OC i AC,  poprzez skorzystanie z porównywarek ubezpieczeń online, niesie za sobą szereg korzyści. Pierwszym z nich jest znacznie niższa cena, niż ta, którą musielibyśmy zapłacić w punkcie stacjonarnym.  Kluczem do tego jest brak marży, którą zwyczajowo narzucają sobie doradcy ubezpieczeniowi. Inną zaletą jest także oszczędność czasu – zakupienie ubezpieczenia poprzez porównywarkę jest bezproblemowe i zabiera kilka minut.

Dodatkowo, funkcja ta jest dostępna przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dzięki temu nie musimy nawet wychodzić z domu, by ubezpieczyć auto. Do tego, poza oczywistym wskazaniem, która oferta jest najtańsza, porównywarka pokazuje ceny w czasie rzeczywistym. Ceny polis ulegają dużym wahaniom i możemy śledzić na bieżąco, kiedy jest najbardziej odpowiedni moment, by wykupić dane ubezpieczenie.

Jeśli jesteś zainteresowany porównywarką ubezpieczeń online, polecamy sprawdzić ubezpieczenie OC na www.wowpolisa.pl.

Materiał zewnętrzny

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły