Pierwsze z nich, już w przyszłym tygodniu pojawią się w wyznaczonych miejscach w przyulicznych pasach Gliwic. Na dobry początek będzie ich dwanaście. Mają różną treść.

Tabliczki z jasno określonym celem działania, a w zasadzie jego brakiem. Informujące o tym, że w damy miejscu ZDM nie będzie kosić traw lub grabić liści. Tam gdzie zostaną ustawione Miasto chce pozostawić naturze swobodny rozwój. Przy okazji, owadom i zwierzętom zapewnić choćby namiastkę ich naturalnego środowiska.

– Pas drogowy to specyficzne miejsce. Chcemy dbać o środowisko, ale musimy przede wszystkim stosować się do wymogów, które zapewnią bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. – mówi Jadwiga Stiborska, rzecznik ZDM. – Specjalne miejsca, które zostały wybrane nieprzypadkowo, oznaczymy tablicami, na których pojawiają się informacje o tym, że w danym miejscu dbamy o przyrodę, kosimy i grabimy rzadziej, dokarmiamy owady i dajemy schronienie zwierzętom – dodaje.

Tablice pojawią się m.in. na zielonym terenie przy ul. Okulickiego – między Sowińskiego a Andersa. Część z ich trafi w pas drogowy obwodnicy zachodniej między Daszyńskiego i Rybnicką, a kolejne na odcinek obwodnicy południowej – Bojkowska – Okrężna.
Równolegle, tablice informacyjne umieszczane będą przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych na wyznaczonych terenach, administrowanych przez tamtejszą jednostkę. Dodatkowo na skwer nad Drogową Trasą Średnicową i barwnie zaaranżowaną zielenią – Aleję Przyjaźni trafią tablice informujące o objęciu tych miejsc monitoringiem i prośbą o szanowanie, naszej wspólnej zieleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here