SixSilver Jubiler Gliwice

Wczoraj o godzinie 16.25 doszło do pożaru mieszkania przy ul. Skowrońskiego. Ranny został 65-letni mężczyzna.

hop

Dzięki błyskawicznemu wezwaniu, na miejsce szybko przybyły wszystkie służby, w tym śmigłowiec LPR, który przetransportował poparzonego lokatora do jednego ze śląskich szpitali.

Pożar, z nieustalonych jeszcze przyczyn, wybuchł w budynku wielorodzinnym, trzykondygnacyjnym, w mieszkania typu kawalerka, znajdującym się na drugim piętrze.

Całkowitemu spaleniu uległ pokój wraz z kuchnią. Przebywający tam 65-letni mężczyzna doznał licznych oparzeń. Z kamienicy ewakuowano wszystkich mieszkańców, w sumie 24 osoby. Poza 65-latkiem nikt inny nie doznał obrażeń ciała i nikomu nie była udzielana pomoc medyczna.

Na pochwałę zasługuje akcja ratownicza rozpoczęta przez 57-letniego gliwiczanina, który przyszedł w odwiedziny do znajomych. Widząc wydobywający się z mieszkania dym, wszedł do środka, wyniósł półprzytomnego człowieka i rozpoczął akcję udzielania pomocy.

Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny KMP Gliwice, a powołany w sprawie biegły z zakresu pożarnictwa ustali przyczyny pożaru.

hopijedziesz

54 KOMENTARZE

  1. Nie chce was rozczarować ale takiej sytuacji że go ktoś wyciągnął z mieszkania to nie prawda bo on sam wyszedł i na klatce się wywrocil jestem lokatorka tego bloku

  2. Szacunek,więcej takich,,bohaterów,,bo dziś u większości ludzi gości znieczulica totalna ! SUPER,POZDROWIENIA DLA TEGO PANA ,BRAWO !!!

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here