Od klasyki i standardów jazzowych po elektronikę – 8 czerwca podczas rodzinnego pikniku pod Radiostacją będzie nas otaczać muzyka. Kolejka w stylu retro, cicha dyskoteka ze słuchawkami na uszach, interaktywna wystawa na temat iluzji optycznych i wrażeń dźwiękowych, a na deser koncerty Frank e la Famiglia i Gromee. Na INDUbalu będzie się dużo działo. Miasto Gliwice zaprasza!

Rozśpiewana i roztańczona Radiostacja

Gliwicki finał Industriady zaplanowano na 8 czerwca przy Radiostacji (ul. Tarnogórska 129). W tej edycji rytm przemysłowej zabawy będą wyznaczać najróżniejsze style muzyczne i taneczne – to będzie prawdziwy INDUbal! Między godz. 14.00 a 20.00 Miasto Gliwice zaprasza na rodzinny piknik.

Superatrakcją dla najmłodszych będzie ciuchcia w stylu retro. Podczas imprezy będzie można także zobaczyć interaktywną, optyczno-dźwiękową wystawę. Będą też warsztaty tworzenia masek karnawałowych – z cekinów, brokatów i kolorowych piór.

Podczas pikniku będzie można wypożyczać fantazyjne stroje dla dzieci. Dla spragnionych sportowych wrażeń – małych i dużych – przygotowana zostanie ruchoma ścianka wspinaczkowa. Będą też warsztaty tańców w kręgu, na przykład irlandzkich, greckich czy hinduskich!

Duża atrakcją będzie też silent disco, czyli cicha dyskoteka. Wyposażeni w słuchawki uczestnicy zabawy sami wybiorą gatunek muzyczny, przy którym będą się bawić. A na Industriadowej scenie o godz. 19.00 rozpoczną się koncerty.

Zespół Frank e la Famiglia zaczaruje słuchaczy mieszanką jazzu i swingu. Szlagiery z lat międzywojennych będą idealne do tańca! Około godz. 20.00 wystąpi Gromee – twórca muzyki klubowej, który reprezentował Polskę na Eurowizji 2018.

W oddziale Muzeum w Gliwicach znajdującym się na terenie Radiostacji będzie można dowiedzieć się, co grano w gliwickich radiostacjach ponad 80 lat temu i zwiedzić dawny budynek stacji radiowej. Na zewnątrz, przy pomocy teleskopów, będą także prowadzone obserwacje nieboskłonu. Na specjalnym stanowisku będzie również można bezpiecznie przyjrzeć się tarczy słonecznej.

Odlewnia w czasach charlestona

Oddziale Odlewnictwa Artystycznego (ul. Bojkowska 37) między godz. 11.00 a 18.00 królować będą lata 20. XX wieku. Charleston, opaski z piórami i jazz – w dawnej kopalni Gliwice nikt nie będzie się nudził. Zaplanowano między innymi pokazy mody, warsztaty tworzenia opasek i bransoletek, naukę tańca (solo i w parach), a na koniec – szaloną potańcówkę w rytmie charlestona.

Tanecznym krokiem do Muzeum Techniki Sanitarnej

8 czerwca w muzeum prowadzonym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach (ul. Edisona 16) zaplanowano między innymi warsztaty tworzenia kosmetyków kąpielowych oraz wystawę prac śląskich artystów naiwnych. Będzie można wziąć udział w grze terenowej „Gliwicka Hydrozagadka”, a podczas chemicznych warsztatów stworzyć robaki z polimerów i na własne oczy zobaczyć suchy lód. Rodzinna impreza odbędzie się między godz. 12.00 a 18.00.

Ci, którzy 8 czerwca chcą odwiedzić więcej obiektów na Szlaku Zabytków Techniki, będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu publicznego, organizowanego przez Koleje Śląskie i Zarząd Transportu Metropolitalnego. Szczegóły oraz pełny program są dostępne na stronie industriada.pl

53 KOMENTARZE

  1. Oczywiście chodzi o promieniowanie głupoty doprawione oparami chemitrailsów i mgielkami szczepionek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here