Cholesterol to popularne, potoczne określenie na tzw. substancje lipidowe, które są obecne w krwi. Co ciekawe, kojarzony jest on przede wszystkim negatywnie, jednak należy pamiętać, że wyróżnia się jego dwa rodzaje – LDL, który charakteryzuje się niską gęstością jest właśnie tą negatywną odmianą cholesterolu. Natomiast HDL wyróżnia się wysoką gęstością i jest on nazywany “dobrym cholesterolem”. To właśnie on odpowiada za wiele istotnych procesów w organizmie człowieka, natomiast jeśli cholesterol LDL jest na wysokim poziomie, może to doprowadzić do wielu chorób układu sercowo-naczyniowego. To właśnie ten “zły cholesterol” należy szczególnie badać i w razie konieczności – obniżać jego poziom m.in. suplementami diety.

Jak walczyć z podwyższonym cholesterolem?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby złe wyniki badań (w tym np. podwyższony cholesterol) zawsze skonsultować z lekarzem. W ten sposób można otrzymać pełny obraz konkretnej sytuacji, dowiedzieć się jak można w bezpieczny sposób obniżyć cholesterol we krwi. Można jednak przywołać dwie najczęściej stosowane metody, które nie powinny zaszkodzić w większości przypadków:

  • Zmiana stylu życia – chodzi o aktywność fizyczną, jednak niekoniecznie muszą to być mordercze treningi na siłowni. Czasami wystarczy zamienić windę na schody, czy też wybierać się na wieczorne spacery. Już 30 minutowa aktywność fizyczna, przeprowadzana przynajmniej 3 razy w tygodniu może pomóc w walce z wysokim cholesterolem.
  • Zmiana nawyków żywieniowych – jest w zasadzie najbardziej istotna, spośród metod niezwiązanych z przyjmowaniem leków i suplementów diety. W przypadku wysokiego cholesterolu należy unikać produktów bogatych w tłuszcze zwierzęce, a częściej wybierać owoce, warzywa, ryby (tuńczyk oraz łosoś posiadają wartościowe kwasy tłuszczowe omega-3), orzechy itp.

Dopiero kolejnym krokiem jest dobranie suplementów diety (jeśli wymaga tego sytuacja), która powinna być skonsultowana z lekarzem. Doradzi on typ suplementu, a następnie należy wybrać preparaty odpowiedniej jakości. Można je znaleźć np. w sklepie SFD (https://sklep.sfd.pl/Na_serce-k382.html) gdzie dostępna jest bogata oferta różnego rodzaju suplementów pomocnych w walce z podwyższonym cholesterolem.

Jakie substancje odżywcze są skuteczne w walce z wysokim cholesterolem?

Przede wszystkim, warto spożywać wartościowe kwasy tłuszczowe omega-3, które znajdują się w tłustych rybach morskich, a także w wielu suplementach diety. Co więcej, w walce z podwyższonym cholesterolem pomocne mogą okazać się także witaminy, a szczególnie te z grupy B, witamina C oraz witamina E. Jednak przed zastosowaniem odpowiedniej suplementacji, należy zbadać ich poziom we własnym organizmie, ponieważ nadmiar substancji odżywczych, może być równie niebezpieczny co ich niedobór.

Sklep SFD (https://sklep.sfd.pl/) w swojej ofercie posiada pełną gamę suplementów diety oraz odżywek, które realnie mogą wspomóc walkę z wysokim cholesterolem. Są one bogate we wszystkie wcześniej wymienione substancje odżywcze, a także można wybrać wiele innych preparatów, takich jak np. ashwagandha, która również posiada pozytywny wpływ na układ krążenia itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here