Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, odbędą się najprawdopodobniej w listopadzie. Kto zawalczy o fotel prezydenta w naszym mieście?

Gliwicami nieprzerwanie od 25 lat rządzi Zygmunt Frankiewicz, czy wystartuje w tegorocznych wyborach? W kuluarach mówi się, że na pewno i – co więcej –zostawi potencjalnych kontrkandydatów daleko w tyle, a to dlatego, że najprawdopodobniej swojego kandydata nie wystawi Platforma Obywatelska, udzielając poparcia właśnie Frankiewiczowi.

Prawdopodobnie mocnego kandydata nie będzie miało także Prawo i Sprawiedliwość. Chociaż partia cieszy się aktualnie ogromnym poparciem, to w Gliwicach z pewnością nie byłaby w stanie wygrać z połączonymi siłami Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza i Platformy Obywatelskiej. Aktualny wojewoda śląski, a wtedy gliwicki radny Jarosław Wieczorek odniósł w poprzednich wyborach ogromny sukces, zajmując drugie miejsce w prezydenckim wyścigu.

Dzisiaj przegrana z Frankiewiczem byłaby porażką na, którą wojewoda nie może sobie pozwolić. Prawdopodobnie kandydatem PiS będzie któryś z posłów tego ugrupowania, który kampanię samorządową potraktuje jako dodatkową promocję przed wyborami parlamentarnymi.

O kandydatach Kukiz’15 i SLD na razie cicho. PSL, Wolność, Razem i Nowoczesna w tym wyścigu się raczej nie liczą.

13 KOMENTARZE

  1. PO to złodziejstwo i POpieranie złodziejstwa jesteście skończeni nie macie nic do zaproponowania tylko stagnację i okradanie mieszkańców miasta Gliwice

  2. Znowu ciska się ktoś o tramwaje, Jaki one miały sens w Gliwicach – 2 linie jeżdżące tą samą trasą, w wielu miejscach po jednym torze. Tramwaj OK ale jedna linia łączy Sośnicę z Łabędami, druga Obrońców z Sikornikiem to tak ale to co było to chyba tylko po to żeby można było mówić że jest tramwaj.

  3. Niestety ,,Zielona Butka,, papuga z Zabrza miesza w gliwicach tak jak kiedys jastrzomb gliwickiej prasy nauczyciel religi Ja-żem-boski mieszal w zabrzu .. Ehhh szkoda gafać … KIm wiecznire Żyw.

  4. Jak czytam zamieszczone wcześniej komentarze to mam wrażenie, że to wyborcy pis.
    A PO wreszcie przejrzała na oczy.

  5. Powinien znaleźć się mądrzejszy kandydat od tego durnia , który zlikwidował tramwaje .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here