materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Nielegalne naklejanie ogłoszeń na słupach i murach? 1500 zł kary

spot_img

Drzewo, latarnia, mur czy elewacja budynku nie są właściwymi miejscami. Często, interwencja strażników miejskich, skutkuje pytaniem – “a komu to przeszkadza, to tylko jedno ogłoszenie”, ale to nie tylko kwestia estetyki przestrzeni publicznej, to też naruszenie przepisów.

– Wczoraj na ulicy Strzelców Bytomskich zauważyliśmy, że na słupach oświetleniowych pojawiły się ulotki reklamowe. Ponieważ rozwieszanie ogłoszeń, ulotek w takich miejscach jest zabronione, przyjrzeliśmy się bliżej sprawie. Skutkiem było ujęcie mężczyzny, który rozwieszał ulotki, wyciągnęliśmy wobec niego stosowne konsekwencje prawne. – czytamy na stronie Straży Miejskiej w Gliwicach.

Artykuł 63a Kodeksu wykroczeń mówi, że kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów służących lub przeznaczonych do popełnienia wykroczenia, choćby nie stanowiły własności sprawcy, oraz nawiązkę w wysokości do 1500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły