Gdy tuż po wyborach okazało się, że Adam Neumann – mimo publicznie składanych deklaracji – postanowił zmienić skład zarządu miasta nikt nie spodziewał się, że wśród jego najbliższych współpracowników nie będzie ludzi z Gliwic.

Zaczęło się od powołania zabrzanki Ewy Weber, która została zastępczynią Neumanna. To wynik ustaleń z Platformą Obywatelską, która w zamian za poparcie Neumanna otrzymać miała stanowisko wiceprezydenta. Następnie w urzędzie i miejskich spółkach zaczęły pojawiać się kolejne osoby związane wcześniej z zabrzańskim magistratem. Przypomnijmy, że żaden z zastępców Adama Neumanna nie mieszka w Gliwicach. Mariusz Śpiewok mieszka w Rybniku, Aleksandra Wysocka w Sośnicowicach, a Ewa Weber w Zabrzu.

W maju na emeryturę odszedł wieloletni sekretarz miasta – Andrzej Karasiński. Właśnie ogłoszono wyniki naboru na to stanowisko. Postanowiono zatrudnić Barbarę Chamigę, pracującą do tej pory m.in. na stanowisku naczelnika Wydziału Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Zabrzu. Jak swój wybór uzasadnia komisja rekrutacyjna? W ocenie komisji pani Barbara Chamiga posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie zawodowe i kwalifikacje wymagane na oferowanym stanowisku. Warto w tym miejscu wspomnieć, że od lat mieszkańcy Zabrza walczą z potwornym smrodem śmieci i odpadów z wysypiska w Zandce.

Nowym sekretarzem Miasta Gliwice została wybrana Barbara Chamiga, naczelnik Wydziału Gospodarowania Odpadami…

Opublikowany przez Dzisiaj w Gliwicach Środa, 30 września 2020

5 KOMENTARZE

  1. Im wiekszy chaos tym lepiej się rządzi?! To portal dla niewidomych?! Wszystko zasloniete?! Chcecie komentarzy czy naszych danych osobowych.WcPolsce jest to normalne, ze na społeczeñstwie wymusza sie demokracje OKUPANTOW !!!

  2. Warto dodać ze nowa Pani Sekretarz jest mieszkanką Gliwic dopiero od lipca. To najlepszy dowód ze konkurs byl z góry ustawiony. Juz w polowie wakacji dostala propozycję objęcia tego urzędu i szybko się przemeldowala do Gliwic. Co więcej mieszka do dziś w Zabrzu a w Gliwicach jest jedynie zameldowana.

  3. Za wcześnie na komentarze i podsumowania. Narazie to tylko pomówienia bez pokrycia. Dajmy ludziom popracować, a potem będziemy oceniać. Każdy szef (szefowa) ma prawo dobierać sobie ludzi do których ma zaufanie. Nie jest ważne gdzie kto mieszka tylko co robi. Niemniej ta Pani od śmieci niepokoi, bo w Zabrzu nie wygląda to dobrze. Frankiewicz postawił wysoko poprzeczkę. Trudno będzie przeskoczyć i wyrobić taki dochód przy pandemii. Mimo wszystko trzymam kciuki za Gliwice👍

  4. Zabrze kojarzy mi się z mafia Carycy, która wyprowadza publiczne pieniądze wspierając mafię bandycka w górniku, klubie komunistycznym. Finansuje spłacanie długów ponad stu milionowych na robionych przez bandytów z mafii PZPN boniek um zabrze prywaciarze którzy kiedyś finansowali ten komunistyczny klub. Tam są wyprowadzane publiczne pieniądze i wpłacane poprzez klub Stalina na konta geszefciarzy. To mafia. Zabrze kojarzy mi się z brudem, złodziejstwem, mafia i nierobstwem. Zabrze, Caryca i jej świta chce sięgać po pieniądze Gliwic. Panie Neumanna, nieudaczniku. Pana szanse na następną kadencję =Zero. Proponuję CBA wizytę w um zabrze i klubie gornik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here