Łukaszek, musi systematycznie ćwiczyć, żeby mógł chodzić – jego rehabilitacja jest bardzo kosztowna

Dziewięciolatek choruje na rzadka chorobę genetyczną – Dystrofię Mięśniową Duchenne’a (ZANIK MIĘŚNI), na którą nie ma jeszcze leku.  Żeby chłopiec mógł chodzić i być samodzielnym, musi regularnie (2-3 razy w tygodniu) ćwiczyć z fizjoterapeutą oraz korzystać z zajęć indywidualnych na basenie.  -Nie możemy przerwać rehabilitacji, ponieważ powoduje to automatyczny i szybszy postęp choroby, na którą wciąż nie ma żadnego leku. Niestety  większość tych zajęć jest płatna, a te oferowane w ramach NFZ nie są wystarczające. – mówią rodzice chłopca.

W tym roku  odbędzie się się cykliczna  impreza charytatywna dla Łukasza

 “Kiermasz świąteczny dla Łukasza z zabawami i warsztatami dla dzieci” jest skierowany do rodzin z dziećmi i nie tylko! Odbędzie się dnia 4 grudnia w hali gimnastycznej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach na ul.Barlickiego 3 w godzinach od 15:00  do 19:00W planie eventu są m.in.: zabawy ruchowe, warsztaty plastyczno-techniczne dla dzieci, doświadczenia chemiczne i fizyczne, zdobienie pierników, pokazy z pierwszej pomocy, malowanie buziek, gra na bębnach afrykańskich, kiermasz ciast oraz ozdób świątecznych i prezentów wykonanych własnoręcznie przez przyjaciół, wolontariuszy i darczyńców specjalnie dla Łukasza.

Impreza dla Łukaszka organizowana jest jako zbiórka publiczna przy pomocy gliwickiego Stowarzyszenia Cała Naprzód. Celem eventu jest zebranie środków finansowych na systematyczną rehabilitację  dla mojego syna chorego na postępującą chorobę genetyczną – Dystrofię Mięśniową Duchenne’a. Chcielibysmy zaprosić małych i dużych mieszkańców Gliwic do wspólnej zabawy –  dodają rodzice 9-letniego chłopca.

 

pomoz-lukasz-gliwice

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here