SixSilver Jubiler Gliwice

Dzisiaj rano informowaliśmy o tej sprawie nieoficjalnie. Wiadomość potwierdziła już policja. Znamy więcej szczegółów.

Jak informuje policja, wczoraj w gliwickiej dzielnicy Ostropa, idący wzdłuż potoku świadek, spostrzegł w wodzie wykształcony płód ludzki. Natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy.

FORUM

Na miejsce przybyła policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza z prokuratorem, biegły lekarz medycyny sądowej oraz strażacy PSP.

Zwłoki, na polecenie prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód, przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Katowicach, gdzie będą poddane badaniom sekcyjnym.

Ustalone zostaną wiek płodu oraz przyczyny zgonu. Policja prowadzi pod nadzorem prokuratury śledztwo w tej sprawie i dąży do typowania kobiety.— relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej policji.

104 KOMENTARZE

 1. Marta Rogala nie wypowiadam się na Pani temat a tylko odnoszę do Pani wypowiedzi,dalsza dyskusja jest dla mnie nie na miejscu

 2. Trudne sprawy. To osoba nie musiała być z naszego województwa. Niedawno wózek znaleziono gdzieś z wyprawka teraz martwego noworodka to straszne.

 3. Kasia Budzioch z tego co mówili dzisiaj w radiu to był to wcześniak – 6 miesiąc, wiec może dlatego obydwa słowa zostały użyte. Widać dla niektórych to bez różnicy…

 4. Polecam lekturę książki Boya Żeleńskiego “Reflektorem w mrok”. W niej jasno podał przyczynę tego typu zachowań i wskazał winnych – kościół utrwalający ciemnogród.

 5. Wypowiada się Pani na moj temat A wcale mnie nie zna. Jak już to podaje przykłady ale nie oceniam i nie znam sprawcy. Sama jestem przerażona bo mam córkę i nie wyobrażam sobie zrobić coś takiego….jestem zdania że jeśli ktoś potrzebuje pomocy i jestem w stanie pomóc pomogę….

 6. Marta Rogala Pani sama zalicza się do tych osób i wymyśla profil sprawcy ,tylko w czym to ma pomóc? Jestem tym zdarzeniem przerażona ,nie zajmuje się dochodzeniem kto ,kiedy i z jakich powodów

 7. Lidia P – a tu akurat to mnie przeraża ale bez podania przyczyn ludzie wypisują rzeczy które też mi się w głowie nie mieszczą….. być może ta osoba była niezrownowarzona psychicznie bądź była samotna i nie miała pomocy z zniką mogla to również być osoba młoda która bała się przyznać że jest w ciąży mało to takich małolatow teraz jest….dlatego zanim nie podadzą przyczyny nie powinniśmy snuć dziwnych rzeczy. Panująca znieczulica ludzka niestety pogłębia się coraz bardziej i ludzie niektórzy patrzą na czubek swojego nosa lub piszą dziwne rzeczy zamiast zachować dla siebie. Jestem.zdania że każdy powinien otrzymać pomoc ale nie każdy chce tej pomocy…..

 8. Marta Rogala a sam fakt porzucenia dziecka Pani nie przeraża??normalnie- trafia się do szpitala ,obojętnie czy poród jest przedwczesny ,czy o czasie ,ktoś kto rodzi gdzieś – nie zamierza zrobić niczego dobrego

 9. Czasem kobieta wariuje po po porodzie drodzy mężczyźni. Tym bardziej jeśli ma jakieś objawy depresji brak wsparcia. Nigdy nie wiadomo co się stało dlaczego 🙁 patologii jest wiele nie oceniamy czekamy na to co ustali prokuratura.

 10. Patrycja Konarska wiem, dlatego cieszę się z bycia facetem xD mnie można tylko posadzić o gwałt z tego łatwiej się wybronić niż z aborcji xD

 11. Ja oczywiście nie jestem ani za zbijaniem dzieci i za aborcja też nie jestem, ale my nic nie wiemy po za tym że to było dziecko w wieku prenatalnym 6 miesięcy… Nie przyszło wam do głowy, że ta kobieta mogła urodzić dziecko martwe i w wyniku szoku je porzucić?? Nie oceniajmy jeżeli nie wiemy co tak naprawdę się stało… Dodam, że wcale nikogo tu nie bronię, ani nie mam zamiaru stawać po niczyjej stronie, puki co nic nie wiemy..

 12. Denis Lukasz Bąk przywrócenie kary śmierci było by lepszym rozwiązaniem! Ilu jest takich co zabili – poszli na 25 lat – wyszli – i znowu zabili !???
  (Ogólnie rzecz biorąc)

 13. Anna Hurkowska oczywiście, że tak, ale nie znając szczegółów już człowiek jest w stanie wskoczyć drugiemu do gardła ze swoimi racjami. To jest przykre…
  A co do tego co sie stało… brak słów 🙁

 14. Beata Bonk dokładnie są jeszcze przypadki samoistnego poronienia niestety ale póki nie wiadomo czy to był płód czy noworodek dokładnie to nie ma co snuć czy to zabójstwo czy tragedia dla rodziny…..Ale ludzie nie znający sytuacji wiedzą zawsze najlepiej.

 15. Marek Kopala nie od dzisiaj ludzie się tak zachowują. Tak było też kiedyś, tylko nikt o tym nie mówił głośno. Czasem coś wpłynęło na światło dzienne.

 16. Patrycja Konarska zarodek juz w 3 tyg ciazy zmienia sie ze zlepku komorek (zarodek) w to co bedzie czlowiekiem, w 4 tyg. Mozna juz mowic o ukladzie nerwowym( jak moze odbierac bodzce? Nie wiemy, ale na pewnojest to forma bardziej rozwinieta od pierwotniaka, ktory jest ŻYCIEM) Kobieta jest inkubatorem! Decydujac sie na seks, ma swiadomosc ze moga byc z tego dzieci! Nawet jezeli decyduje sie na antykoncepcje wie, ze zadna nie daje 100% pewnosci…jezeli do aktu dochodzi nie z jej woli, szanujac poczety w niej twor, ktory jest ŻYCIEM od momentu poczecia, moze odsac dziecko do adopcji pozwalajac ŻYCIU sie wypelnic bo to nie biologicznej matki jest prawo decydowac o przetrwaniu ŻYCIA. Niezaleznie od jakiegokolwiek swiatopogladu, systemu czy kultury to co napisalam powyzej jest zwiazane z szacunkiem do ŻYCIA i uznaniem go za niewytlumaczalny cud, w ktorym kobieta spelnia role wyjątkowa…nie z wlasnego wyboru, tak po prostu…z wlasnego wyboru role te niestety wykorzystuje do realizowanie swojej wizji, ktora z uznaniem cudu ŻYCIA ma niewiele wspólnego…

 17. Chciałabym tylko uściślić- były to zwłoki noworodka czy jednak płód? Jest znaczna różnica a używacie Państwo obydwu słów w artykule. Pozdrawiam.

 18. Boże i pewnie nikt nic nie widział i nikt nic nie słyszał a jak zajmie się tym telewizja zaraz się okaże że albo był alkohol albo przemoc albo od dawna coś się działo ale ta się bała a ten się nie wracał i tak to jest żeby takie coś zrobić własnemu dziecku to nie wiem jakim trzeba być potworem

 19. Patrycja Konarska Ad. 1: Teoretycznie pomaga się kobietom w depresji poporodowej, a ostatnio nawet przeprowadza się badania przesiewowe pod jej kątem. Praktycznie nie pomaga się skutecznie nikomu w żadnej depresji, bo to jest trudne, a ludzie lubią, jak jest łatwo. A tymczasem w przypadku jej poporodowej odmiany najważniejszym aspektem leczenia jest nie pozostawianie położnicy samej sobie.

 20. Patrycja Konarska Problem rzeczywiście polega na tym że najprawdopodobniej nikt nie udzielił żadnego wsparcia społecznego kobiecie, która jest w ciąży, rodzi dziecko i najwyraźniej go nie chce/nie może wychować. Dziecko mogło być oddane po urodzeniu, a ciężarna otoczona opieką do czasu porodu.

 21. Tyle sie trąbi o oknach zycia! O tym ze mozna zostawic dziecko w szpitalu by moglo żyć! Jedni mieć nie mogą i cierpią z tego powodu a inni tak o wyrzucają! To sie w głowie nie mieści biedne maleństwo

 22. Patrycja Konarska To nie kwestia aborcji. Uważasz, że skoro ta kobieta nie potrafiła zostawić dziecka w szpitalu czy w jakimkolwiek bezpiecznym miejscu, to udałaby się w odpowiednim czasie do szpitala na zabieg?! W czasie pełnej dostępności aborcji na życzenie takie zdarzenia też były. Nawet dostępność antykoncepcji cz tabletek po też nie rozwiązuje sprawy. Na zabieg trzeba się świadomie udać, tabletki czy prezerwatywy trzeba aktywnie używać.. . Te kobiety w większości pochodzą z bardzo patologicznych środowisk, rodzą same w ukryciu lub nikt się tym nie interesuje. Często są niepełnosprawne intelektualnie, uzależnione, chore psychicznie. Nawet często nie zdają sobie sprawy, że są w ciąży. Tylko dobra praca służb społecznych może tu pomóc.

 23. Patrycja Konarska ty przecież też jesteś zarodkiem tylko w bardziej zaawansowanym stadium. Kwestia wielkości. Nigdy w całym życiu człowieka nie jest tak że jesteśmy tacy sami. Życie to proces od początku do końca.

 24. Michał Pietrzak X D
  no tak, bo gwałty nie istnieją, dzieci śmiertelnie chore i kalekie też nie, a antykoncepcja zawsze działa w 100%.
  W sumie to współczuję Ci jeżeli uprawiasz seks tylko w celu reprodukcji. :/

 25. Patrycja Konarska To po kiego grzyba dają dupy, w dodatku bez zabezpieczeń? Trzeba ponosić odpowiedzialność za swoje czyny.

 26. Ewa Lubuśka-Cekus okeej rozumiem i szanuje. ALE zauważ że, w Polsce życie takiego zarodka stawia się wyżej niż życie matki. Czy tak powinno być?
  1. Czemu nie pomaga się kobietom w depresji poporodowej?
  2. Aborcja DO 11 TYGODNIA, to aborcja na ZARODKU.

 27. Ja nie rozumiem jak można zabić swoje dziecko ?! Ludzie przecież w Gliwicach mamy okno życia, tyle par nie może mieć dzieci, a taka gnida zabije, wiem że depresje czy inne stany po porodzie mają wpływ na kobiety, wiem że dziś partnerzy potrafią być najgorsi ale jednak morderstwa nigdy nie zrozumiem biedny aniołku spoczywaj w spokoju, a Ty która odebrałaś mu życie, oby spotkała Cię zasłużona kara !!!!

 28. Patrycja Konarska a ja twierdzę, że:
  1. To, że kobieta porzuca noworodka wcale nie znaczy, że go wcześniej nie chciała;
  2. Natura zmusza kobiety do rodzenia dzieci, jeśli są w ciąży. Inaczej nie da się z niej wydostać. Aborcja to też poród, tylko martwego dziecka.

 29. Ewa Lubuśka-Cekus Ty tak powiedziałaś. :v
  Ja twierdzę, że żadnej kobiety nie powinno zmuszać się do rodzenia dzieci, jeżeli one tego nie chcą.

 30. Patrycja Konarska czekaj, postulujesz aborcję ze względu na chorobę psychiczną matki? Czy profilaktyczną aborcję ze względu na możliwość przyszłej depresji poporodowej? o.O
  Każda kobieta po porodzie jest tak naładowana hormonami, że nie myśli trzeźwo. Tym, co może zapobiec takim sytuacjom, jest szerzenie świadomości na temat tego, co się dzieje w organizmie kobiety w połogu i opieka nad nią, wsparcie we wchodzeniu w macierzyństwo albo podjęciu decyzji o odpowiedzialnym oddaniu dziecka, towarzyszenie jej i nie zostawianie jej samej sobie.

 31. Patrycja Konarska życie to życie. Bycmoze komuś łatwiej zabić małe ale nie zmienia to faktu że to zabijanie. Czego oczy nie widzą sercu nie żal.

 32. Ewa Lubuśka-Cekus oczywiście i takie sprawy nigdy nie są oczywiste. A depresja poporodowa to jest choroba psychiczna; czyli wciąż rozmawiamy o osobie niemyslacej trzezwo- ktora rząd zmusza do rodzenia dzieci niczym inkubator, ale po porodzie jest zapomniana kiedy najbardziej potrzebuje pomocy.

 33. Patrycja Konarska to nie jest takie oczywiste. Osoba porzucająca noworodka w szoku poporodowym wcale niekoniecznie jest osobą, która będąc w ciąży nie chciała dziecka. To zazwyczaj działanie w afekcie, a nie zaplanowane z góry. Legalność aborcji w tym przypadku niczego nie rozwiąże.

 34. Lepiej żeby dziecko usunąć aborcja wcześniej niż położyć noworodka w krzaczorach xD ale co ja tam mogę wiedzieć jestem facetem nie rodzę dzieci xDDD nie moje ciało nie moja sprawa :v

 35. Anna Hurkowska Przecież nikt nie chce abortowac dzieci w 7 miesiącu ciąży. Proszę poczytać jakie są różnice między zarodkiem, a dzieckiem, bo to proces, i kiedy wyksztalca się układ nerwowy. Przekonania religijne nic do tego nie mają.

 36. Patrycja Konarska poza tym w Stanach legalozują aborcję do końca trwania ciąży widzisz w tym różnice bo ja niestety nie.

 37. Katarzyna Bazarnicka porównałaś prawdopodobnie morderstwo noworodka do LGBT w szkołach? Ja pierdole. Czy można gdzieś złożyć wniosek o usunięcie tej Pani z życia publicznego?

 38. Gdzie jest napisane, że ktoś był chory psychicznie? Nawet jeśli, to zapytam, czy osoba chora psychicznie umie myśleć trzeźwo?

 39. Katarzyna Bazarnicka dokladnie ma Pani racje. Ja ocenilem na podstawie tego jednego zdarzenia caloksztalt zachowan i postaw ludzkich w roznych sytuacjach. Moglbym wymienic znacznie wiecej sytuacji, ktore wplynely na taki, a nie inny moj komentarz. Jednak liczylem, ze ludzie sa bardziej rozumni i sami do tego dojda. Z reszta od jakiegos czasu nie dbam o to co ludzie mowia na moj temat. Zbyt wiele juz mam za soba zeby sie rozczulac. To mile, ze chociaz jedna osoba zrozumiala o co mi tak naprawde chodzi…milego dnia zycze 😉

 40. Marek Kopala ludzie atakują Pana, a przecież nie chodzi o ten jeden przypadek. Do tego dochodzi m.in. handel ludźmi (kobiety, niewolnictwo, dzieci), prowadzenie wojen dla zysku, “dziewiąty krąg” w Watykanie, LGBT w szkołach, brak poszanowania flory i fauny. Można tak wymieniać długo. Pozdrawiam

 41. Zanim ktoś mnie zjedzie i powie o adopcji – zapytam się jeszcze raz, czy osoba chora psychicznie umie myśleć trzeźwo?

 42. Zakazujcie aborcji dalej. Myślicie, że osoba, która to zrobiła była zdrowa psychicznie? Czemu nie reagujecie wcześniej, tylko po takiej tragedii?

 43. Co do matek zabijających lub porzucających swoje noworodki to jest to sprawa ciągnąca się od tysięcy lat a nie od wczoraj drogi Panie. Stres poporodowy, brak wsparcia ze strony rodziny, problemy psychiczne, brak środków do życia, dziecko z gwałtu itp. itd. Ale i tak nie wiadomo co się tutaj wydarzyło więc nie ma co pochopnie wysuwać wniosków.

 44. Marek Kopala dokładnie, wrzucmy wszystkich do tego samego worka, każdego traktujmy na podstawie zachowania ułamka społeczeństwa. Genialne!

 45. Swiat zszedl na psy…ludzie nie maja szacunku nawet dla wlasnego potomstwa. To juz chyba byloby lepiej gdyby ktoregos dnia pierdolnal atom i byloby po sprawie…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here