spot_img

Wyprzedaż garażowa to jego pomysł. M.Bieniek: Jestem stąd, od zawsze

spot_img

Działacz społeczny, Radny Sejmiku woj. Śląskiego, przewodniczący Rady Dzielnicy Srodmiescie, szef kilku stowarzyszeń, pomysłodawca wielu cennych inicjatyw da mieszkańców Gliwic i powiatu, przedsiębiorca, pracuje w Kolejach Śląskich jako dyrektor aktywów Spółki.

Urodził się i mieszka w Gliwicach. Z wykształcenia jest politologiem. Ukończył studia magisterskie i doktoranckie z zakresu nauk politycznych na Uniwersytecie Śląskim oraz studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Przez 12 lat mieszkał w Pilchowicach i tam po raz pierwszy zaangażował się w działalność społeczna. Wspólnie z kilkoma osobami zainteresowanymi przyszłością gmin i powiatu gliwickiego założył Stowarzyszenie Zgoda i Przyszłość.

Po powrocie do Gliwic był współorganizatorem powstania Rady Dzielnicy Śródmieście. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem „wyprzedaży garażowej” na Placu Krakowskim oraz innych imprez organizowanych przez Radę.


W Sejmiku woj. Śląskiego wspomaga samorządy poprzez aktywne działania w komisjach: Rozwoju, Sport oraz Rolnictwa, której jest Przewodniczącym. Pozostaje w kontakcie z działaczami lokalnymi, wspierając ich w pozyskiwaniu środków na cele wyznaczone przez mieszkańców.

Poza pracą zawodową i społeczną interesuje się historią, lubi podróżować, zbierać grzyby i czytać książki. Jako były zawodnik AZS-u Gliwice gra rekreacyjnie w koszykówkę, udziela się też w Stowarzyszeniu Sportowym Niesłyszących MIG, w którym jest wiceprezesem.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły