Będzie zdecydowanie większa i bezpieczniejsza, jeszcze atrakcyjniejsza i dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Po 9 latach obecności na terenie gliwickiego portu Przystań Motorowodna – Marina Gliwice, dzięki wsparciu władz Gliwic, przeniesie się na dużą miejską działkę przy ul. Portowej.

Przed 9 laty gliwicka marina była pionierką rozwoju i promocji żeglugi śródlądowej na Górnym Śląsku. Gdy startowała w 2012 roku z 5 małymi motorówkami i 2 niewielkimi pomostami na terenie Śląskiego Centrum Logistyki, Kanał Gliwicki kojarzony był powszechnie z węglem i przemysłowymi barkami.

Wiele osób nie mających z nim styczności żyło w przekonaniu, że jest wybetonowany, choć jego zielone, ciągnące się na ponad 40 km nabrzeża tętnią życiem i odgłosami czapli siwych, bocianów, łabędzi, zimorodków czy kormoranów.

Marina, wprowadzanymi stopniowo przedsięwzięciami i imprezami turystycznymi na terenie portu i Kanału Gliwickiego, przekonała sceptyków, że ciągnąca się do Koźla droga wodna jest wyjątkowym, błękitno-zielonym oknem Gliwic i Górnego Śląska na świat.

Dzięki niej do Gliwic ściągają dziś nowi turyści, wodniacy, miłośnicy zabytków hydrotechniki i entuzjaści barek mieszkalnych z Niemiec, Francji, Holandii czy Szwajcarii, a nawet – Wielkiej Brytanii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here