Popularne targowisko przy ul. Lipowej przejdzie solidną metamorfozę. Miasto chce poprawić warunki handlowania w tym miejscu – ma to być przestrzeń bardziej przyjazna dla sprzedających i kupujących. Będzie ładniej, wygodniej i bezpieczniej.

Od początku kwietnia targiem przy Lipowej administruje Miejski Zarząd Usług Komunalnych, wcześniej obiekt był dzierżawiony przez firmę prywatną. Przez lata niewiele się tutaj zmieniało, więc obecnie targowisko przypomina bardziej relikt minionej epoki niż plac handlowy w nowoczesnym mieście. To ma się zmienić.

Przygotowania do kompleksowej modernizacji już się rozpoczęły. W pierwszej kolejności MZUK zadbał o bezpieczny i bezproblemowy dostęp handlowców do wody i energii elektrycznej. Instalację elektryczną wymieniono w całości, usunięto także awarie sieci wodociągowej. Na niewielkim fragmencie placu przeprowadzono prace porządkowo-rozbiórkowe.

Obecnie trwa procedura przetargowa, w wyniku której powstanie projekt nowego targowiska przy ul. Lipowej, natomiast realizacja inwestycji planowana jest na przyszły rok. Zgodnie ze wstępnymi założeniami, część targowiska ma działać pod dachem, a część na otwartej przestrzeni – mogą tu przykładowo stanąć niewielkie pawilony, zadaszone boksy, mogą powstać miejsca do handlu na terenie niezabudowanym, np. w namiotach czy na odkrytych stoiskach.

Całość ma być estetyczna, przyjazna sprzedającym i kupującym. Wstępne założenia modernizacyjne powstają przy ścisłej współpracy z handlowcami, którzy są zainteresowani dalszym prowadzeniem działalności na gliwickim targu. Ostatnio ponad 160 kupców wypełniło imienne ankiety dotyczące obiektów, w jakich chcieliby prowadzić sprzedaż oraz przewidywanych dni pracy.

1 KOMENTARZ

  1. Byleby nie skończyło się tak jak z zieleniakiem na Bytomskiej. Ceny z kosmosu ….żadne to już targowisko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here