spot_img

Palmiarnia znów otwarta. Dlaczego remonty są latem? Powód jest prosty

spot_img

Dobiega końca przerwa technologiczna w gliwickich tropikach. Od 15 lipca (sobota) znów będzie można podziwiać okazy rodzimej i egzotycznej fauny i flory zgromadzonej w pawilonach tematycznych w parku Chopina. 

Przypominamy, że przerwy technologiczne w Palmiarni są konieczne i z rozmysłem planowane na lato, w najbardziej sprzyjającym czasie, gdy na zewnątrz jest bardzo ciepło i wyłączenie sieci grzewczej nie szkodzi roślinom. 

Podczas przerwy technologicznej, poza przeglądem i konserwacją sieci ciepłowniczej, pomalowano część pomieszczeń pawilonu wejściowego, przeprowadzono renowację drewnianych elementów w pawilonach ekspozycyjnych i przełożono magistralę sieci wodociągowej. Palmiarnia jest gotowa na przyjęcie gości! 

Na odwiedzających czeka pawilon roślin użytkowych z gatunkami wykorzystywanymi w życiu codziennym, wilgotny pawilon tropiku z egzotycznymi palmami, pawilon historyczny z najstarszymi i jednymi z najbardziej okazałych roślin, pawilon sukulentów z niezwykłymi kaktusami i pawilon akwarystyczny z rybami Amazonki, Tanganiki, rzek polskich i rzek Azji południowo-wschodniej.

Na osoby odwiedzające gliwickie tropiki w wakacje będzie czekać dodatkowa atrakcja – od 18 lipca do końca sierpnia w Palmiarni będzie można podziwiać wystawę zdjęć storczyków. 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły