spot_img

Naturalny plac zabaw między ulicami Matejki, Lompy i Wieczorka. Co to takiego?

spot_img

Rozpoczęły się prace przy budowie naturalnego placu zabaw. Projekt jest jednym z dwóch, które wygrały głosowanie w VI edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowe miejsce rekreacji dla najmłodszych powstanie na placu między ulicami Matejki, Lompy i Wieczorka. Dzieci będą mogły z niego korzystać pod koniec września br.

Przedsięwzięcie polega na rewitalizacji części wysłużonego placu do gry i stworzenie tam przestrzeni do zabaw przyjaznej środowisku. Projekt przewiduje montaż drewnianych urządzeń, wykonanych z robinii, do balansowania, jak słupki z liną czy równoważnia. W późniejszym terminie, gdy nowo nasadzone rośliny osiągną dojrzałość, powstaną dwa gniazda wierzbowe – odpowiednio uformowane korony stworzą naturalne „domy”, świetnie nadające się jako kryjówki w zabawach. Pojawi się również wygrodzona kwietna łąka, a obok informacje o roli pszczół i „sprężynowiec” w kształcie owada. Całość dopełni zadaszenie istniejącej już piaskownicy.

Główna część prac powinna być gotowa w połowie września. Potem przyjdzie czas na przeniesienie urządzeń z obecnego placu zabaw oraz nasadzenia. Nowe miejsce rekreacji powinno być czynne pod koniec września.

Inwestycja kosztować będzie ok. 100 tys. zł i w całości zostanie sfinansowane z budżetu miasta w ramach realizacji VI edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Ogrodzony siatką teren, na którym prace prowadzi koparka,

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły