Środa nie należał do spokojnych dni na naszych drogach. W nocy miał miejsce wypadek przy bramkach na autostradzie A4, zaś po południu doszło do poważnego wypadku na DK88, gdzie zderzyły się cztery samochody.

Około godziny 2.00 w nocy doszło do poważnego wypadku drogowego na gliwickim odcinku autostrady A4, dokładniej – w obszarze Punktu Poboru Opłat w Żernicy w kierunku Wrocławia. W samochód stojący przed bramkami z impetem wjechała osobowa toyota. Ranny został młody Słowak. Został przetransportowany do szpitala. W momencie wypadku panowały trudne warunki atmosferyczne – znacznie ograniczająca widoczność mgła.

O godzinie 15.15 na prostym odcinku drogi zderzyły się cztery samochody, którymi podróżowało w sumie pięć osób. Gliwiczanin kierujący hyundaiem, jadąc w stronę Zabrza, podczas zmiany pasa ruchu z prawego na lewy zajechał drogę zabrzance kierującej fiatem. Doszło do zderzenia. Fiat punto przejechał na przeciwległy pas, zderzając się z peugeotem, z kolei francuskie auto przemieściło się i zderzyło się z nadjeżdżającym volkswagenem.

Na miejscu pracowali policjanci, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gliwicach, a także dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Lekarze udzielili pomocy dwóm osobom, z czego jedna została przewieziona do szpitala. Do godziny 17.45 droga w kierunku Bytomia była zablokowana, w kierunku Strzelców Opolskich ruch odbywał się normalnie. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni wszczęte w sprawie dochodzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here