materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Pracownicy i rodzice połączyli siły, żeby wyremontować placówki

spot_img

W sierpniu, dzięki zaangażowaniu rodziców, przyjaciół i pracowników ZS-P nr 9 w SP 32 i PM 34 dokonały się ważne zmiany.

Jak podkreśla Rada Dzielnicy Łabędy: „Ważne, bo poprawiające warunki, ale także dlatego, że wiele prac wykonano przy wsparciu Rodziców i Przyjaciół placówki, za środki własne i darowizny.”

W Szkole Podstawowej nr 32:

  • pomalowano główne do wejście szkoły, hol, parter, pierwsze piętro, korytarz przy dużej sali gimnastycznej oraz gabinet pedagoga i psychologa,
  • zaadoptowano trzy niewykorzystane pomieszczenia na zajęcia zindywidualizowane oraz logopedyczne,
  • do wyżej wymienionych pomieszczeń została doprowadzona instalacja elektryczna i internetowa,
  • usunięto zacieki w małej sali gimnastycznej, która będzie od tej chwili w czasie przerw pełniła funkcję „strefy wyciszenia”,
  • na korytarzach szkolnych powstały strefy śniadaniowe,
  • w trakcie organizacji są strefy wypoczynkowe/siedziska, regały z grami, książki,
  • w holu szkoły ustawiono regał z „wędrującymi książkami”.

W Przedszkolu Miejskim nr 34:

  • odmalowano hol i główny korytarz,
  • odnowiona plac zabaw,
  • zbierane są plony z założonego w tym roku szkolnym ogrodu upraw.

– Dziękuję za wielki dar serca, pomoc i zaangażowanie w życie Szkoły i Przedszkola. Dzięki Państwa ofiarności pięknieje nie tylko otoczenie, ale także nasze życie, bo oto na naszych oczach pomnożyło się dobro. Dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli nam bez wielkich słów i rozgłosu – wyraziła wdzięczność Bożena Pieczko, dyrektor ZS-P nr 9.

„Początkiem tych zmian była rozmowa o marzeniach dotyczących naszej Placówki”

„I tak oto spełniły się marzenia: Mama, która sama przywiozła do Szkoły tyle farby, że nasze oczy zrobiły się kolorowe. Przyjaciel z samej Warszawy dopełnił wielkie wiadra potrzeb. Pierwszy Tata, przyszedł i pracował bardzo długo i owocnie, dołączył drugi, trzeci, czwarty i piąty, przyszły też Mamy.

W chwili, gdy okazało się, że nasze moce malarskie wyczerpały się poratowali nas fantastyczni Sąsiedzi z „DOMU NADZIEI” i kolejny Tata…

Wspólna determinacja i współpraca była inspiracją dla nas wszystkich. Pokazaliśmy, że razem jesteśmy w stanie osiągnąć wspaniałe rzeczy i nie musimy czekać na zmiany, tylko sami możemy ich dokonywać.

To, co wspólnie z Pracownikami Zespołu zrobiliście, Szanowni Rodzice, w ciągu drugiej połowy sierpnia, jest prawdziwym dowodem na to, że nasza społeczność jest pełna troski i zaangażowania” skomentowała dumna dyrektor.

źródło: RD Łabędy
fot. Bożena Pieczko

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły