materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Prawie 450 nowych drzew. Od stycznia. Miasto sadzi na potegę

spot_img

Zasadzenie drzew w mieście to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na poprawę jakości życia mieszkańców. Nie tylko pięknie ozdabiają ulice, ale także przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia mieszkańców oraz środowiska. Dlatego też każda informacja o zasadzaniu drzew w mieście jest bardzo cenna.

W ostatnim czasie w naszym mieście przeprowadzono kolejne nasadzenia drzew. Tym razem przy ulicach Dąbrowskiego i Traugutta zasadzono 30 drzew, a w kolejnych dniach nasadzenia pojawią się na ulicach Warszawskiej, Opolskiej i Świętojańskiej.

Ozdobią je klony, które z pewnością będą się wspaniale prezentować wśród miejskiej zabudowy. Nie tylko klony, ale także lipy znajdą swoje miejsce w naszym mieście. Przy ulicach Lipowej i Okrzei zasadzonych zostanie wiele drzew, a wśród nich lipy, które zdecydowanie “królują” w tych okolicach. Lipy są nie tylko piękne, ale także pełnią ważną rolę w poprawie jakości powietrza.

Od stycznia br. w naszym mieście zasadzono już 438 drzew różnorodnych gatunkowo.

Przy ul. Okulickiego rosną np. sosny, przy ul. Słowackiego – platany, a wzdłuż ul. Kozielskiej pojawiły się wiązy. Każde z nich ma swoje unikalne właściwości i odgrywa ważną rolę w poprawie środowiska.

Zasadzenie drzew to nie tylko poprawa estetyki miasta, ale przede wszystkim dbałość o nasze zdrowie i środowisko. Drzewa pochłaniają szkodliwe substancje, dostarczają nam tlenu i ochładzają otoczenie. Są niezbędne w walce z zanieczyszczeniami powietrza oraz wyrównywaniu skrajnych temperatur w mieście. Dlatego też zasadzenie kolejnych drzew w naszym mieście jest niezwykle ważne i cieszy nas, że nasza gmina jest w tej kwestii aktywna.

Zasadzanie drzew to inwestycja w naszą przyszłość i przyszłość naszych dzieci. To ważne, by każdy z nas miał świadomość, jak bardzo drzewa są ważne dla naszego zdrowia i środowiska. Każdy z nas może przyczynić się do poprawy sytuacji, np. poprzez sadzenie drzew w swoim ogrodzie czy na działce. Dbajmy o naszą planetę, bo to jedyny dom, który mamy.

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły