Większość ludzi kojarzy wszelkiego rodzaju problemy ze wzwodem, a także całkowitą impotencję z wiekiem dojrzałym. W tym stereotypie jest jedynie ziarnko prawdy. Faktycznie, mężczyźni po czterdziestce dużo częściej cierpią na problemy z potencją ze względu na to, że wraz z pojawieniem się andropauzy dramatycznie spada poziom testosteronu. Czy to oznacza, że problemy ze wzwodem nie dotyczą młodych mężczyzn? Nic bardziej mylnego – współczesny tryb życia sprzyja powstawaniu impotencji u młodych panów i choć wciąż jest ona niższa niż u starszych osób, to z roku na rok problem staje się bardziej rozległy.

Przyczyny impotencji u młodych mężczyzn

Chyba najczęściej pojawiającą się przyczyną impotencji u młodych mężczyzn jest stres i przepracowanie. Niestety, nadmierne nakierowanie na sukces zawodowy, z lekceważeniem kwestii osobistych oraz zdrowia odbija się negatywnie zarówno na zdrowiu psychicznym, fizycznym, jak i seksualnym. Aby prowadzić udane życie seksualne, należy być wypoczętym i dbać o wysoką jakość snu. Nie pomaga także presja – mężczyźni chcą radzić sobie w łóżku jak najlepiej, bo niesłusznie uważają to za dowód ich męskości. Tego typu stereotypy są niestety powielane przez niektóre mało wyrozumiałe partnerki. Nie da się ukryć, że nadmierna presja może zniweczyć wszystko, co dobre.

Nie znaczy to jednak, że impotencja młodych mężczyzn ma tylko podłoże psychologiczne. Bardzo często wiąże się ją z dolegliwościami zdrowotnymi oraz stylem życia. W Polsce aż 74% mężczyzn ma problemy z wagą, z czego 28% cierpi na otyłość – nie da się ukryć, że wpływa to na zaburzenia metaboliczne, gospodarkę hormonalną, a także powstawanie innych chorób mających zgubne działanie na życie seksualne, jak chociażby nadciśnienie. Brak ruchu, niezdrowa, mało zbilansowana dieta z dużą ilością składników przetworzonych, a także używki, w szczególności alkohol i papierosy, mogą powodować, że nawet młodzi mężczyźni mają kłopoty z potencją.

Jak się z tym uporać?

W wielu przypadkach, aby poradzić sobie z problemami ze wzwodem, wystarczy zmiana stylu życia – schudnięcie, ruch, a także przejście na zdrową dietę bogatą w kwasy omega-3 i omega-6 może mieć naprawdę duży wpływ na poprawę Twojego życia seksualnego. Dużą rolę odgrywa także znalezienie więcej czasu na jakościowy sen i odpoczynek, najlepiej w towarzystwie partnerki. A skoro już mowa o partnerce – jej wsparcie będzie nieocenione i pozwoli Ci uporać się z niemocą seksualną oraz rozpocząć nowe lepsze pożycie.

Jednak czasem impotencja jest problemem głębszym i trudno poradzić sobie z nią, korzystając z klasycznych metod. Wtedy zbawienna może być farmakologia – z kamagry bez recepty możesz skorzystać nawet bez konsultacji lekarskiej. Zaletą tego środka jest szybkie działanie, które nie wiąże się z niekontrolowaną erekcją, a po prostu gotowością do stosunku. Kamagra będzie także dobrym wsparciem dla osób będących w trakcie wprowadzania do swojego życia wcześniej wymienionych nawyków i dopiero czekających na ich efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here