spot_img

Solowy CeZik Show. Zobacz zdjęcia

spot_img

Zamrowiło się w środę w Mrowisku od fanów CeZika.

Z lekkim studenckim poślizgiem odpaliliśmy wczoraj w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” YouTube’a. A tam – cóż za niespodzianka – jego najjaśniejsza gwiazda. CeZik! <szaleństwo, oklaski i damska bielizna na scenie. tak tak!>

Cezary Nowak, rodowity gliwiczanin, absolwent Politechniki Śląskiej, ze swoim projektem solowym w rodzinnym mieście występował po raz pierwszy. 27-letni muzyk zadebiutował w 2008 r. na YouTube coverem „Zabiorę Cię” Kancelarii.

Jednak prawdziwym przełomem były filmiki ze śpiewaniem wstecz – prezentowane m.in. w programie „Szymon Majewski Show” (jak o tym wspomina, to robi minę). Później stworzył szajkę, tzn. klipy, gdzie występuje jednocześnie jako kilku członków zespołu. To on stoi również za piosenką o Forfiterze, amerykańskim krokodylu, który chciał zjeść pewnego polonusa.

Pół roku temu CeZik stworzył pierwszą KlejNutę. W tym projekcie kompiluje wypowiedzi sławnych ludzi (Ibisz, Najman, Mozil, Gessler), czy też nieznanych internautów oraz gości talkshows i tworzy z nich piosenki.

Podczas Kameralnego Aktu Solowego, Cezik udowodnił, że jest nie tylko gwiazdą Internetu, ale… osobowością! Był CeZik w kuchni, CeZik od tyłu, CeZik razy sześć. Dlaczego? Bo CeZika nigdy za wiele. Nie dość, że wszyscy lubimy piosenki, które już kiedyś słyszeliśmy, to jeszcze bardzo trudno oprzeć się bezpretensjonalnemu urokowi i poczuciu humoru wykonawcy. Autor KlejNut sprawnie dospawał do nich kabaret, multimedialną instalację i konkursy z nagrodami. Tylko… „jak to będzie działało na Marsie, panowie?”.

Kto nie był niech żałuje, niech pisze do CeZika, niech pisze do Borówy (menadżer) i upomina się o Mięsnego Jeża! Bo wczoraj nie było. Nie było też piwa, bo pewnie siedzielibyśmy w Mrowisku do rana.

RM; foto. Jacek Batóg

Więcej zdjęć znajdziecie – tutaj.

mt_gallery:cezik 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły