Do groźnego wypadku doszło wczoraj przed godz. 21.00 w Gliwicach Sośnicy. Kobieta kierująca samochodem osobowym marki Kia Ceed potrąciła 14-letniego chłopca. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że dziecko wybiegło zza mijającego przejście autobusu i wbiegło na oznakowane przejście (najprawdopodobniej) w cyklu światła czerwonego.


Chłopiec w stanie ciężkim – z licznymi obrażeniami zagrażającymi życiu, z utratą świadomości trafił do szpitala specjalistycznego w Katowicach, gdzie lekarze walczą o jego życie i zdrowie.

23-latka kierująca autem była trzeźwa. W KMP Gliwice prowadzone jest w tej sprawie dochodzenie. Postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego wypadku. Apelujemy do rodziców, aby ciągle wpajali swoim dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię a do kierowców o wyrobienie w sobie zwyczaju zwalniania w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

18 KOMENTARZE

 1. Kierowco od 10 lat… Do jakiej podstawówki Cię posyłano. ?Krytykować każdy potrafi.
  Mnie uczono, że najpierw patrzymy w lewo, w prawo potem raz jeszcze w lewo…

  Jesteśmy tylko ludźmi…
  Nie wiemy o czym chłopiec myślał/nie myślał. Może coś tak zaprzątało jego myśli, że stało się jak się stało….

 2. Kodeks ruchu drogowego mówi jasno, że przed wejściem na jezdnię należy się zatrzymać, obejżeć w prawo, w lewo, jeszcze raz w prawo i jeśli nic nie jedzie to można wejść na jezdnie/pasy, kiedyś o tym uczyli w podstawówkach, pamiętam, ale widzę po ludziach że już nikt tego nie uczy bo wpadają ludzie na pasy z rozpędu, z premedytacją ” bo idę i Ch… J, bo mam pierszeństwo, a tym czasem to jest zwykłe wtargnięcie na jezdnię i nie żadko wyrok śmierci:/…. Niestety

 3. Moja córka też miała wypadek w styczniu.. Weszła pod samochód… Tylko to 9 latka… Uważam że i dziecko i kierowca są tak samo winni.. Pieszy myśli że można wyjść a kierowcy są rajdowcami…

 4. Znam tą dziewczynę i powiem, że mi jej szkoda. Oczywiście, że zawsze należy uważać, ale nie można autem jeździć po ulicy z prędkością równą pieszemu. I kierowca i przede wszystkim pieszy powinien uważać. Jak można wyjść zza przeszkody bez sprawdzenia czy można. Rzeczywiście starsi stażem kierowcy zwalniają przy przejściu jeżeli w zatoce stoi autobus, nie dlatego, że tak trzeba, tylko dlatego, że ludzie myślą że jak są na pasach to są nieśmiertelni…

 5. każdy NORMALNY kierowca ściąga nogę z gazu przed przejściem dla pieszych a w szczególności kiedy przed pasami stoi autobus i ogranicza widoczność

 6. każdy rozsądny kierowca wie, że w terenie zabudowanym na drogę wbiegają dzieci, rowerki, emeryci. szczególnie z za autobusów. Trzeba zachować szczególna ostrożność i zwolnić do 30.

 7. Bezmyślność chlopaka i tragedia gotowa. Mi tak kiedys na oko 10latek wtargnąl na jezdnie na hulajnodze.Ledwo zahamowalam.Nie popatrzył sie i maly wlos od tragedi.14latek to ju nie dzieciatko biedne ,tylko nastolatek co ma oczy i trzeba sie rozgladac a nie jak małpa po ulicy chodzić.

 8. Zawsze należy zwalniać przed przejściem i tyle . To święte miejsce dla pieszych. Dochodzi do tego ,że ja uczę mogę dzieci ,że mają stać przed przejściem dopóki nie zatrzymają się do zera pojazdy z dwóch stron ,bo to wcale nie jest oczywiste. Ostatnio tak potrafiłby na moich oczach moje dziecko starszy pan. Pani się zatrzymała ,ja z daleka patrzę ,córka ma zamiar przejść i krzyczę do niej stój! Bo pan nie miał zamiaru się zatrzymać i mignął mi przed oczami z pełną prędkością.
  Wstyd dla nas kierowców.

 9. Oj ja też ostatnio miałem podobny przypadek na Jedności w Sośnicy. Trójka chłopaków biegła wzdłuż ulicy kątem oka ich widziałem jak znikli mi za zaparkowane samochody, miałem dziwne przeczucie i zwolniłem a tu nagle przed moją maską przebiegli gamonie.

 10. Aj smutno, ale niestety Sośnica słynie z tego, ostatnio dziewczynka wybiegła mi pod koła wybiegając zza zaparkowanego auta. Szła sobie wielka rodzina, a tu nagle ona nie patrząca na nic biegnie w ich stronę. Miałem dziwne przeczucie by wolno jechać…. na szczęście zdążyłem wyhamować.

 11. Współczuję dziecku i tej dziewczynie…mloda wiec moze od niedawna ma prawko i juz takie paskudne doświadczenie…chlopcu zycze szybkiego powrotu do zdrowia bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu i wyciagnieciu wniosków z tej dramatycznej dla obojga lekcji

 12. A rodzice tyle razy powtarzali że się na zielonym przechodzi ale te tępe strzały małoletnie gangstery lgną do czerwonego jak ćmy

 13. Za dużo religii za mało nauki o zachowaniu bezpieczeństwa na drogach czy też udzielaniu pierwszej pomocy. Możecie mówić co chcecie ale zastąpiłabym religię nauką o bezpieczeństwie na drodze. Nie parę godzin ale stały przedmiot. Tyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here