spot_img

Szybka e-recepta, którą można uzyskać przez Internet, może okazać się wybawieniem

spot_img

Alergia dotyka wiele osób w różnym wieku i z różnych przyczyn. Niejednokrotnie pacjenci skazani są na przyjmowanie określonych leków. Szybka e recepta, którą mogą uzyskać za pośrednictwem internetu, może okazać się dla nich wybawieniem. Pacjenci mogą połączyć się z alergologiem z każdego miejsca na świecie, a jedynie, czego będą potrzebować do odbycia konsultacji online, to urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

Skąd mam wiedzieć, czy mam alergię?

Jeśli zawsze kichasz, gdy głaszczesz kota lub odczuwasz swędzenie na początku wiosny, możesz mieć alergię. Ale skąd możesz mieć pewność?

Najlepszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest wizyta u lekarza alergologa. Zapyta on o Twoją historię medyczną, przeprowadzi badanie fizykalne i wykona testy.

Możesz pomóc swojemu lekarzowi w postawieniu właściwej diagnozy:

  • Sporządź listę objawów. Na ich podstawie lekarz może być w stanie wykluczyć inne przyczyny, takie jak przeziębienie, wirus lub inna choroba.
  • Śledź czas. Jeśli kichasz przez kilka tygodni co kilka miesięcy lub jeśli objawy są szczególnie nasilone rano, może to być kolejna wskazówka, że masz alergię. Czy objawy występują w pobliżu określonych zwierząt?
  • Zwróć uwagę na nowości. Czy używasz nowego detergentu? Czy zmieniłeś rutynę pielęgnacji skóry? Zwróć uwagę na wszelkie zmiany w diecie i stylu życia. Mogą one pomóc lekarzowi ustalić, co wywołuje objawy.

Jak wygląda najczęstsze badanie na alergię?

Najbardziej popularną metodą, jest test na alergie układu oddechowego, penicylinę, użądlenia owadów, alergie skórne i pokarmowe jest test nakłucia lub zdrapania skóry. Lekarz zdrapuje niewielką ilość alergenu na skórę i obserwuje obrzęk, swędzenie i zaczerwienienie w tym obszarze. Inne testy poszukują we krwi oznak powiązanych z alergiami.

Zapobieganie alergiom — czy jest możliwe?

Co mogę zrobić, aby zmniejszyć ilość alergenów w moim domu? Zachowaj ostrożność podczas sprzątania.

Odkurzanie i ścieranie kurzu może wzniecić kurz, który może wywołać reakcję alergiczną. Aby tego uniknąć, podczas sprzątania należy nosić maskę. Jeśli to możliwe, opuść dom na kilka godzin po sprzątaniu, aby uniknąć alergenów, które wznieciłeś. Upewnij się również, że odkurzacz ma filtr lub specjalne podwójne worki filtrujące, które wychwytują kurz.

Ogranicz sierść zwierząt. Trzymaj zwierzęta domowe z dala od sypialni. Często odkurzaj dywany i zastąp dywan twardym drewnem, płytkami lub linoleum.

Trzymaj roztocza na dystans. Te małe stworzenia rozwijają się w pościeli, dywanach i meblach tapicerowanych. Używaj odpornych na alergeny pokrowców na materace, sprężyny i poduszki. Sprawdzają się również plastikowe pokrowce zapinane na zamek błyskawiczny. Pierz pościel co tydzień w gorącej wodzie, aby zabić roztocza. Utrzymuj niski poziom wilgotności w domu za pomocą klimatyzacji lub osuszacza powietrza. Zastąp wykładzinę dywanową wykładziną podłogową.

Zapanuj nad pleśnią. Pozbądź się pleśni w domu za pomocą wody i detergentu. W niektórych przypadkach możesz użyć 5% roztworu wybielacza, ale nie mieszaj go z innymi środkami czyszczącymi. Napraw nieszczelności wewnątrz lub na zewnątrz.

Używaj osuszacza powietrza i często go czyść. Używaj filtra powietrza w domu, aby wyeliminować pyłki z powietrza i regularnie sprzątaj dom. Używaj klimatyzatora i często wymieniaj filtr. Ponadto okna i drzwi w domu powinny być zamknięte.

Alergia u każdego może przebiegać inaczej. Jednak kiedy mamy już ją zdiagnozowaną warto, abyśmy pozostawali w stałym kontakcie z alergologiem, który prowadzi nasze leczenie. Dzięki rozwojowi telemedycyny możemy się z nim również połączyć na konsultację online, aby przedłużyć receptę. Szybka e recepta jest w tym przypadku ratunkiem dla pacjentów.

Materiał partnera

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły