spot_img

Walizki na wakacje – jak wybrać odpowiedni rozmiar?

spot_img

Dobra walizka to bardzo ważna kwestia w planowaniu każdej podróży. Na tym produkcie z pewnością nie powinno się oszczędzać. Walizka powinna mieć nie tylko odpowiedni rozmiar, ale także powinna zostać wykonana z solidnych, dobrych jakościowo materiałów, które świetnie się sprawdzą bez względu na warunki i kierunek podróży. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby wybrać idealny rozmiar walizki.

Od czego zależy rozmiar kupionej walizki?

W sklepach dostępny jest bardzo szeroki wybór najróżniejszych walizek. Różnią się one między sobą m.in. rozmiarem. To, jak duża będzie walizka, należy przede wszystkim dopasować do tego, ile potrwa podróż. Na krótsze wyjazdy najlepiej sprawdzą się walizki małe lub kabinowe, natomiast na nieco dłuższe podróże warto postawić na walizki średnie i duże. Oczywiście na rozmiar walizki wpływa także to, ile osób wybiera się w podróż i ile osób trzeba spakować razem np. dzieci. 

Walizka średnia – kiedy się przyda 

Walizka średnia to idealny wybór na wyjazdy krótsze. Można w niej wygodnie pomieścić wiele rzeczy, ale jednoczenie nie zajmuje aż tak dużo miejsca i jest wygodna w transporcie. Średnie modele mogą pomieścić nawet 67 l. Wymiary poszczególnych walizek mogą się delikatnie od siebie różnić. Średnie walizki sprawdzą się dobrze m.in. podczas wyjazdów służbowych, wakacji czy krótkich wypadów rodzinnych. 

Średnie walizki są bardzo poręczne i wygodne. Zmieszczą się w samochodzie i nie będą sprawiały większego problemu podczas podróży pociągiem. Warto także zaznaczyć, że średnia walizka sprawdza się bardzo dobrze w przypadku częstych podróży samolotem. Dzięki niej koszty podróży będą o wiele mniejsze. 

Walizka mała – kiedy się przyda?

Na krótkie wyjazdy, przede wszystkim w lecie (gdy nie trzeba zabierać wielu grubych i zajmujących dużo miejsca ubrać) świetnie się sprawdzi mała walizka. Można w niej zmieścić najważniejsze rzeczy na około 3-4 dni. Mała walizka jest także idealna podczas podróży samolotem. Waży niewiele i można ją traktować jako bagaż podręczny. 

Duża walizka – na jakie okazje warto ją mieć?

Na rynku dostępne są także duże walizki, które mogą pomieścić bardzo sporo dużo rzeczy. Są one niezwykle uniwersalne i pojemne. Tego typu modele wybiera się przede wszystkim,planując dłuższe wyjazdy. Warto jednak zaznaczyć, że duże walizki powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości, aby sprostać oczekiwaniom i móc bezpiecznie pomieścić sporo bagaży. Podczas zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na ich zamki, a także materiał wykonania. Nie bez znaczenie jest także upewnienie się, czy dany model ma solidną, wytrzymałą rączkę. 

Chcąc wybrać idealny rozmiar walizki, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Dzięki temu uda się wygodnie spakować na cały wyjazd. Na rynku dostępne są walizki małe, średnie i duże. Różnią się one dokładnymi wymiarami, a także układem wnętrza. Przed zakupem dobrze jest określić, jak długi będzie wyjazd, na którym posłuży walizka, jaka będzie panowała wtedy pogoda oraz czy będzie trzeba zabrać ze sobą jakieś dodatkowe rzeczy jak np. akcesoria sportowe itd. W ten sposób można dokładnie oszacować jaki rozmiar sprawdzi się najlepiej i będzie wystarczający. Kupując walizkę, bez względu na jej rozmiar nie warto oszczędzać – jest to zakup na wiele lat. 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły