materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Te panie nieziemsko gotują! Nad jeziorem zaprezentują się KGW

spot_img

20 kół gospodyń wiejskich z naszego powiatu zaprezentuje się 17 września (niedziela) przy jeziorze w Niewieszu.

Każdy, kto ceni tradycyjne smaki i kocha odkrywanie lokalnych specjałów, powinien już teraz zapisać w kalendarzu datę 17 września. To właśnie w ten dzień, przy Jeziorze Pławniowickim w Niewieszy, odbędzie się Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich.

Czekają na Was nie tylko wyśmienite potrawy, ale także niezapomniane atrakcje dla najmłodszych. Wszystko to w ramach obchodów 25-lecia Powiatu Gliwickiego. W niedzielne popołudnie, plaża jeziora stanie się areną dla smakoszy i pasjonatów tradycyjnych dań.

Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich to nie tylko doskonała okazja do degustacji regionalnych przysmaków, ale także wyjątkowy moment, by poznać tajniki kulinarnej sztuki przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Różnorodność potraw i smaków jest jednym z najważniejszych elementów Przeglądu. To prawdziwa uczta dla podniebienia – od klasycznych, domowych smakołyków, po bardziej wymyślne i nieszablonowe kompozycje kulinarnych talentów. Kiełbasy, sery, chleby, pierogi, ciasta – lista potraw jest długa i kusi wyjątkowym zapachem oraz wyglądem.

Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich to także okazja do świętowania – impreza wpisuje się w obchody 25-lecia Powiatu Gliwickiego. To nie tylko chwila refleksji nad przeszłością, ale również okazja do wspólnego spędzenia czasu, integracji społeczności oraz podkreślenia znaczenia lokalnej kultury i tradycji.

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły