spot_img

Tragiczny bilans śląskich dróg. Niestety nie obyło się bez ofiar śmiertelnych

spot_img

Kolejny listopadowy weekend na śląskich drogach przyniósł za sobą smutny bilans, zaznaczając się liczbą wypadków, ofiar śmiertelnych i licznych kolizji. Policja Śląska donosi, że w ciągu ostatnich trzech dni odnotowano 12 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły trzy osoby, a 13 zostało rannych. Ponadto, doszło do aż 367 kolizji.

Policjanci opisują przypadki interwencji:

W Istebnej, kierujący osobowym Subaru, z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu, co doprowadziło do czołowego zderzenia z osobowym Audi. Kierowca Audi, 72-letni mężczyzna, niestety poniósł śmierć na miejscu.

W Czeladzi, kierowca autobusu miejskiego potrącił ze skutkiem śmiertelnym 84-letniego mężczyznę na oznakowanym przejściu dla pieszych.

W Będzinie, kierujący osobową Skodą, z nieustalonej przyczyny zjechał z jezdni na chodnik i najechał na siedzącego na ławce 59-letniego mężczyznę, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Policja Śląska podaje również statystyki działań policyjnych w trakcie weekendu. Od piątku do niedzieli zatrzymano 171 sprawców przestępstw na gorącym uczynku, a 131 osób poszukiwanych zostało zlokalizowanych. Ponadto, 71 pijanych kierowców trafiło w ręce funkcjonariuszy.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły