materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Akademia EMT Kids zaprasza na Dzień Otwarty

spot_img

Wielu specjalistów twierdzi, ze obecnie umiejętności techniczne i cyfrowe, obok kreatywności, zdolności przetwarzania i interpretacji informacji oraz krytycznego myślenia, to tzw. kompetencje przyszłości, które najbardziej będą liczyć się na rynku pracy za parę lat. Intensywny rozwój technologii sprawia, że bez pakietu umiejętności cyfrowych już teraz trudno funkcjonować nie tylko na rynku pracy, ale również w codziennym życiu. Rozwój tych umiejętności już od najmłodszych lat oferuje gliwicka Akademia EMT Kids.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia z nowoczesnych technologii?

Raport „The Future of Jobs” Światowego Forum Ekonomicznego donosi, że do 2025 roku wyrówna się czas spędzany w pracy przez człowieka i maszynę.  Brzmi niepokojąco, ale warto pamiętać, że o ile rozwój technologii z pewnością zredukuje listę obecnych zawodów, to z drugiej strony stworzy nowe miejsca pracy.

Zbliża się nowy rok szkolny. Wielu rodziców staje przed decyzją zorganizowania swoim dzieciom czasu po szkole, próbując często w gąszczu ofert zajęć pozalekcyjnych znaleźć tę najbardziej wartościową, taką, która zapewni dziecku nie tylko dobrą zabawę, ale będzie także inwestycją w przyszłość.

W budynku Cechowni w Nowych Gliwicach, nazywanych często śląską Doliną Krzemową, od 4 lat funkcjonuje Akademia EMT Kids, powstała w wyniku współpracy pomiędzy EMT-Systems: nowoczesnym, wielokrotnie nagradzanym centrum szkoleń inżynierskich i Akademią Nauki i Rozwoju: niepubliczną placówką edukacyjną, która od lat z pasją i zaangażowaniem przekazuje wiedzę dzieciom i młodzieży.

Tutaj wychodzi się z założenia, że dzieci mają naturalną potrzebę poznawania świata i warto to wykorzystać! Im wcześniej dziecko zacznie rozumieć, na czym polega programowanie i „czym to się je”, tym łatwiej przyjdzie mu przyswajanie zaawansowanych języków, jak Python, Java czy C#.

Jakie zajęcia oferuje Akademia EMT Kids?

Co roku największą popularnością cieszą się zajęcia z PROGRAMOWANIA i ROBOTYKI.

Zajęcia z programowania przeznaczone są dla dzieci od 7 roku życia i w zależności od wieku i poziomu zaawansowania obejmują kodowanie (blokowe lub tekstowe), tworzenie gier, a także elementy elektroniki, grafiki i projektowania, m.in. w oparciu o takie języki programowania i środowiska, jak Scratch, JavaScript, Unity 3D, Lua czy Python. Podczas zajęć z programowania rozwijane są również
umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, uczenia się na błędach, rozumienia zależności przyczynowo-skutkowych oraz przewidywania i rozwiązywania problemów.


Robotyka prowadzona jest w oparciu o zestawy edukacyjnej serii klocków LEGO® Mindstorms EV3 Education dla dzieci starszych (9-15 lat) i LEGO® WeDo 2.0 dla dzieci młodszych (5-8 lat). Poza robotyką i informatyką, uczestnicy zajęć poznają również zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki oraz innych nauk ścisłych.

Dla fanów MINECRAFTA też się coś znajdzie! Edukacyjna wersja popularnej gry pozwala na tworzenie i programowanie własnego świata, zachęcając przy okazji do podejmowania różnorodnych wyzwań z dziedziny chemii, fizyki i innych przedmiotów.

Zajęcia Minecraft in English to autorski, innowacyjny program pozwalający w naturalny, bezbolesny sposób przyswoić nie tylko bogate słownictwo świata Minecraft, obejmujące takie dziedziny, jak inżynieria, chemia, fizyka czy biologia, ale i podstawowe zasady gramatyki oraz zwroty niezbędne do codziennej komunikacji. Bariera językowa przestaje być problemem! Zajęcia te prowadzone są w całości w języku angielskim.

Nowości to MODELOWANIE Z DRUKIEM 3D oraz ELEKTRONIKA Z MICROPYTHONEM.

Czy wiecie, że „Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D” wpisane jest do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji? Drukarz 3D to zawód przyszłości, choć dziś jeszcze może wydawać się niszowy. Możliwości wykorzystania technologii druku 3D są praktycznie nieograniczone, a projektowanie pod druk przestrzenny to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku usług.

Dziś druk 3D wykorzystywany jest m.in. do produkcji domów, makiet architektonicznych, protez medycznych, prototypów, a nawet czekolady. Technologia addytywna (czyli druk 3D) wkrótce przekształci niemal każdą branżę i zmieni sposób, w jaki będziemy żyć, pracować i bawić się.

Na tych zajęciach uczestnicy uczą się przede wszystkim jak projektować trójwymiarowe obiekty od zera, jak przygotować je do druku i wreszcie – jak obsłużyć drukarkę 3D tak, żeby jakość wydruków była jak najlepsza.

ELEKTRONIKA Z MICROPYTHONEM to połączenie prostej teorii z dużą porcją praktyki w formie fascynujących eksperymentów i ćwiczeń. To kurs, który szczególnie polecamy młodym majsterkowiczom. Na tych zajęciach tworzy się m.in. animacje na diodach LED, stację pogodową z wykorzystaniem czujników wilgotności i temperatury, alarm antywłamaniowy z wykorzystaniem czujnika ruchu, inteligentny system świateł drogowych, narzędzie hackera i inne!

Co wyróżnia Akademię EMT Kids spośród innych zajęć tego typu?

Przede wszystkim dbałość o jakość merytoryczną zajęć oraz kwalifikacje prowadzących, także pod kątem podejścia do dzieci i umiejętności przekazywania wiedzy.

Zdecydowanie dużym atutem Akademii jest jej lokalizacja – wszystkie zajęcia odbywają się w pięknej przestrzeni gliwickiej Cechowni, w dobrze wyposażonych, klimatyzowanych salach, w otoczeniu pobudzających wyobraźnię urządzeń, które wykorzystuje się w nowoczesnym przemyśle – m.in. robotów przemysłowych czy maszyn CNC.

Przed budynkiem Cechowni znajduje się obszerny, bezpłatny parking, a wewnątrz wkrótce zostanie uruchomiona restauracja, gdzie będzie można napić się pysznej kawy lub zjeść coś dobrego w czasie, gdy dziecko zgłębia tajniki wiedzy programistycznej.

Program wszystkich kursów rozpisany jest na min. 1 rok (istnieje możliwość kontynuacji na wyższych poziomach), a zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Umowę można wypowiedzieć w dowolnym momencie, bez konsekwencji finansowych.

Akademia EMT Kids posiada również atrakcyjny system zniżek dla rodzeństwa i posiadaczy Karty Dużej Rodziny, a ceny w przeliczeniu na godzinę zegarową są najbardziej atrakcyjne na rynku.

Dzień Otwarty już 3 września!

Często rodzice chcą zapisać swoje dziecko na zajęcia z programowania czy robotyki, ale nie do końca wiedzą, co wybrać, czy dziecko złapie bakcyla, czy „to na pewno dla niego”.

Akademia EMT Kids organizuje Dzień Otwarty, podczas którego będzie można bezpłatnie przetestować niemal wszystkie zajęcia z oferty. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona, należy więc wcześniej zarejestrować dziecko. Można to w prosty sposób uczynić na stronie:

DZIEŃ OTWARTY

Dla opiekunów i uczestników na miejscu dostępna będzie kawiarenka z kawą, lodami i ciastem.

Kiedy? 3 września
Gdzie? Cechownia, ul. Bojkowska 35a, Gliwice

Akademia EMT Kids
www.kids.emt-systems.pl

kids@emt-systems.pl
tel. 797-705-701

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły