SixSilver Jubiler Gliwice

W trakcie wakacji również Palmiarnia i miejskie pływalnie będą miały przerwę.

Wraz z zamknięciem drzwi dla odwiedzających rozpoczną się prace modernizacyjne i przeglądy.

Przerwa technologiczna w Palmiarni Miejskiej rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 12 lipca. W tym czasie w gliwickich tropikach będą prowadzone prace remontowe i przygotowawcze do kolejnego sezonu. Przeprowadzona zostanie m.in. konserwacja sieci grzewczej. Przez wzgląd na ciepłolubne rośliny centralne ogrzewanie w pawilonach w parku Chopina pracuje niemal przez cały rok, dlatego tak ważne jest, żeby prace związane z siecią grzewczą przeprowadzać w najcieplejsze dni roku. Dodatkowo, podczas przerwy technologicznej zostaną poddane renowacji m.in. podesty i mostki, a niektóre elementy wymagające odświeżenia zostaną pomalowane. Zaplanowano też prace pielęgnacyjne dużych roślin ekspozycyjnych.

Przerwa technologiczna na krytych pływalniach to czas na doroczną konserwację, której nie można przeprowadzić w trakcie normalnej pracy obiektu. Chodzi m.in. o kontrolę systemu uzdatniania wody oraz spuszczenie wody i sprawdzenie stanu niecki oraz jej dokładne wyczyszczenie. – Przerwy zostały tak zaplanowane, by mieszkańcy jak najmniej je odczuli – baseny będą zamykane na zmianę. Podczas ciepłych dni zachęcamy też do korzystania z kąpieli pod okiem ratowników w jeziorze w Czechowicach oraz na kąpielisku Leśnym – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach

„Mewa” na Sikorniku będzie zamknięta od 1  do 21 lipca, „Delfin” przy ul. Warszawskiej od 19 sierpnia do 8 września, a „Olimpijczyk” na Koperniku od 29 lipca do 18 sierpnia.

26 KOMENTARZE

  1. Ale co do Palmiarni to jednak jest to atrakcja turystyczna, którą właśnie w czasie wakacji ludzie chcą odwiedzać! a tu ZONK!

  2. Anna Ożga. Bardzo merytoryczna odpowiedź. Ale widzę, że nie stać panią na nic więcej oprócz wiecznego narzekania, bez podawania argumentów i dawania złych minek. Przykre.

  3. A kiedy mają być przerwy techniczne pływalni jak nie w wakacje? Przecież w roku szkolnych są zajęcia z nauki pływania, zawody itp. Latem zresztą ludzie idą raczej na otwarte kąpieliska.

  4. Kiedy mają to zrobić baseny kryte w sezonie pracują na pełnych obrotach bo są szkółki pływackie dzieci mają zajęcia szkolne zawody itp w wakacje odpadaja wszystkie zajęcia ponadplanowe a ze względu na pogodę jest mniej ludzi bo albo są na urlopach albo wybierają odkryte akweny. A palmiarnia podobnie dodatkowo naprawa sieci ogrzewającej kiedy ma być robiona w zimę czy w upały ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here